Zakopane - Słowacja - Biesy - Sandomierz - Powrót
Moderator: Mrozo
- Buli
- Posty: 290
- Rejestracja: 20 września 2016, 12:22
- Lokalizacja: Wolbrom
- Motocykl: Warrior X1700
- Kontakt:
Zakopane - Słowacja - Biesy - Sandomierz - Powrót
Hejka w piatek wybieramy się na ww kierunek (zalacznik mapki dolaczony) pierwszy dojazd wieczorny do Murzasichle - okolo 10 wyjazd na Slowacje objazd przez gory i wjazd w Bieszczady (tutaj mamy zarezerwowany nocleg na okolo 5 motocykli ale mozna poszukac jeszcze bo miejsca w biesach sa ewentualnie namioty) - niedziela przejazd do Sandomierza i powrot do domu ...
Tempo spacerowe bardziej do zwiedzania i podziwu zwiazanego z otoczeniem
Punkty do zobaczenia Słowacja hmm moze jakas podpowiedz (oprocz doliny smierci) - Zibi możesz cos nie cos podpowiedziec?
1. Buli
2. Bronek
3. Mati
4. Baru (dołącza w sobote Murzasichle u Smacora tzn jego sąsiada/dki)
5. ...
https://photos.app.goo.gl/8epu1w6yT4sEUhQX6
PS: dzwonilismy w biesy pokoj ostatni ale mozemy jeszcze poszukac ...
Tempo spacerowe bardziej do zwiedzania i podziwu zwiazanego z otoczeniem
Punkty do zobaczenia Słowacja hmm moze jakas podpowiedz (oprocz doliny smierci) - Zibi możesz cos nie cos podpowiedziec?
1. Buli
2. Bronek
3. Mati
4. Baru (dołącza w sobote Murzasichle u Smacora tzn jego sąsiada/dki)
5. ...
https://photos.app.goo.gl/8epu1w6yT4sEUhQX6
PS: dzwonilismy w biesy pokoj ostatni ale mozemy jeszcze poszukac ...
Ostatnio zmieniony 3 lipca 2020, 11:44 przez Buli, łącznie zmieniany 1 raz.
Alleluja i do przodu ...
- Zibi
- Administrator
- Posty: 4533
- Rejestracja: 2 marca 2009, 14:45
- Lokalizacja: Libiąż
- Motocykl: Honda VTX 1,8
- Kontakt:
Co można zaliczyć na Waszej trasie z Murzasichla przez Słowację do Jałowego? - wszystko zaznaczone jet na tej - mapie.
1. - Niedzica z zamkiem i zaporą...
2. ... potem granica i Czerwony Klasztor, już po słowackiej stronie...
3. ... następnie z Lubowni kierujecie się na Piwniczną ...
4. ... już po polskiej stronie skręcacie w prawo na most i robicie przełom Popradu - jedna z ładniejszych tras w PL ...
5. ... w Muszynie skręcacie w prawo i w Leluchowie ponownie wlatujecie na Słowację...
6. ... następnie drogą 77 dojeżdżacie do Bardejowa ...
- Bardejów, ze swoim pięknym rynkiem, katedrą i ulicą Lenona - koniecznie z każdej strony, zaliczacie z buta - mapka spaceru z parkingu gdzie zostawiacie motocykle.
7. ... następnie drogą 77 na Świdnik, ze Świdnika wyjeżdżacie drogą 21 do tzw ,,Doliny Śmierci'' - robicie fotki przy pomniku czołgów zaraz na wjeździe i lecicie dalej do miejsc, gdzie stoją pozostawione czołgi w polach i lasach - miejsce również zaznaczone na mapie. Wracacie do drogi 21 i zaraz po prawej stronie macie fajną knajpeczkę( Alpinka motorest), miejsce na załagodzenie głodu i pragnienia.
8. ... lecicie dalej, drogą 21 do Krajnej Polany, tam robicie skręt w prawo w drogę 575, potem cały czas 575, dolatujecie do granicy w Radoszycach, bardzo malowniczą trasą - polecam.
9. ... granica w Radoszycach, potem dajecie w prawo na Nowy Łupków, potem Cisna, następnie pstrąg w Przysłupie, Wetlina, Muczne - (piękny nowy asfalt i po drodze muzeum wypalania węgla drzewnego i stanowisko Żubrów). Potem taras widokowy w Lutowiskach, kawa w Przystani Motocyklowej w Czarnej i wreszcie Jałowe i normalny alkohol , a nie jakaś ,,Kofola'' na Słowacji - bardzo dobry napój, zeroalko notabene.
Dalej wg własnego uznania oczywiście. Wg mnie, lepiej polecieć na Załuż i ewentualnie zaliczyć ruiny zamku Sobień, następnie przelecieć przez wspaniałe widokowo, ekstra winkle w Górach Słonnych. Na Waszym miejscu zrezygnował bym z Arłamowa, bo w sumie to nawet tam wpuszczać motocykli nie chcą - widokowo owszem, ale my się zraziliśmy do tego miejsca właśnie z tego powodu, w każdym razie decyzja i tak należy do Was. Potem Kalwaria Pacławska - polecam, potem Przemyśl z wspaniałym starym miastem - koniecznie. Potem ewentualnie zamek w Krasiczynie - wg nas warto, bo to bardzo fajne miejsce jest, no ale to zależy od Was przecież.
W zależności od czasu i waszych planów, tak mniej więcej oczywiście wg Twojego zrzutu ekranu Buli - trasa do Sandomierza - mapa .
Szerokości i rozwagi na drodze życzę
Z mojej strony tyle
1. - Niedzica z zamkiem i zaporą...
2. ... potem granica i Czerwony Klasztor, już po słowackiej stronie...
3. ... następnie z Lubowni kierujecie się na Piwniczną ...
4. ... już po polskiej stronie skręcacie w prawo na most i robicie przełom Popradu - jedna z ładniejszych tras w PL ...
5. ... w Muszynie skręcacie w prawo i w Leluchowie ponownie wlatujecie na Słowację...
6. ... następnie drogą 77 dojeżdżacie do Bardejowa ...
- Bardejów, ze swoim pięknym rynkiem, katedrą i ulicą Lenona - koniecznie z każdej strony, zaliczacie z buta - mapka spaceru z parkingu gdzie zostawiacie motocykle.
7. ... następnie drogą 77 na Świdnik, ze Świdnika wyjeżdżacie drogą 21 do tzw ,,Doliny Śmierci'' - robicie fotki przy pomniku czołgów zaraz na wjeździe i lecicie dalej do miejsc, gdzie stoją pozostawione czołgi w polach i lasach - miejsce również zaznaczone na mapie. Wracacie do drogi 21 i zaraz po prawej stronie macie fajną knajpeczkę( Alpinka motorest), miejsce na załagodzenie głodu i pragnienia.
8. ... lecicie dalej, drogą 21 do Krajnej Polany, tam robicie skręt w prawo w drogę 575, potem cały czas 575, dolatujecie do granicy w Radoszycach, bardzo malowniczą trasą - polecam.
9. ... granica w Radoszycach, potem dajecie w prawo na Nowy Łupków, potem Cisna, następnie pstrąg w Przysłupie, Wetlina, Muczne - (piękny nowy asfalt i po drodze muzeum wypalania węgla drzewnego i stanowisko Żubrów). Potem taras widokowy w Lutowiskach, kawa w Przystani Motocyklowej w Czarnej i wreszcie Jałowe i normalny alkohol , a nie jakaś ,,Kofola'' na Słowacji - bardzo dobry napój, zeroalko notabene.
Dalej wg własnego uznania oczywiście. Wg mnie, lepiej polecieć na Załuż i ewentualnie zaliczyć ruiny zamku Sobień, następnie przelecieć przez wspaniałe widokowo, ekstra winkle w Górach Słonnych. Na Waszym miejscu zrezygnował bym z Arłamowa, bo w sumie to nawet tam wpuszczać motocykli nie chcą - widokowo owszem, ale my się zraziliśmy do tego miejsca właśnie z tego powodu, w każdym razie decyzja i tak należy do Was. Potem Kalwaria Pacławska - polecam, potem Przemyśl z wspaniałym starym miastem - koniecznie. Potem ewentualnie zamek w Krasiczynie - wg nas warto, bo to bardzo fajne miejsce jest, no ale to zależy od Was przecież.
W zależności od czasu i waszych planów, tak mniej więcej oczywiście wg Twojego zrzutu ekranu Buli - trasa do Sandomierza - mapa .
Szerokości i rozwagi na drodze życzę
Z mojej strony tyle